Štěňata

Ve třídě s dětmi pracují

Bc. Pavlína Heřmanová — paní učitelka

Mgr. Monika Nováková — paní učitelka

Pavlína Šustková — asistentka pedagoga

Kateřina Štroffeková— asistentka pedagoga

Třídní vzdělávací program 2023/2024

Rok ve světě fantazie

K dětem neodmyslitelně patří bujná fantazie. Její používání znamená, že vývoj dítěte probíhá v pořádku, avšak fantazijní svět dětí se v této technické době vytrácí, přestože je velmi důležitá pro rozvoj slovní zásoby a pro celkovou kreativitu. Rozhodli jsme se proto v tomto školním roce podporovat tuto stránku dětské osobnosti.

Z dětí, které v dětství fantazií oplývají ,rostou nadprůměrně kreativní dospělí jedinci. Proto budeme hrát a vyrábět hry, zpívat, tancovat a hrát divadlo, umělecky malovat a tvořit, číst knihy a vymýšlet příběhy, budeme se věnovat pocitům a emocím a nezapomeneme ani na tělesnou zdatnost.

A jako každý rok chytáme několik týdnů lesní školky, kde budeme sledovat změny v přírodě v různých ročních obdobích a samozřejmě nezapomeneme ani na svět fantazie.

Hrajte si s dětmi, ať už na realitu nebo na vymyšlené světy. Dětská fantazie je jedinečná a její rozvíjení je užitečné a zábavné. Každá společně strávená chvilka se přece počítá.