Plavaní

Plaveckou výuku zajišťuje společnost Aqua Sport Club s.r.o. (více o společnost najdete na www.aquasportclub.cz ). Výuka probíhá v dětském výukovém bazénu s hloubkou 1,2 m. V úvodu kurzu se jedná zejména o předplaveckou průpravu, hry s vodou a ve vodě s využitím různých hraček a plaveckých pomůcek, každý týden se děti seznámí s novými pomůckami. Při těchto aktivitách se děti zábavnou formou seznamují s vodou, učí se správně dýchat, učí se splývat a získávají jistotu při pohybu ve vodě. Učí se vnímat, že voda při pohybu klade odpor a zároveň že nadnáší tělo. Ve skupině dětí se také snáze překonává případný strach z vody pomocí příkladu ostatních. Po získání základních plaveckých dovedností pokračuje výuka nácvikem základů plaveckých stylů (prsa, kraul, znak), skoky do vody, nácvik šipky. Součástí všech lekcí budou hry ve vodě. Náplň každé lekce je připravena na základě dovedností dané skupinky.

Rozvíjí se také samostatnost dětí v sebeobsluze (oblékání, sušení vlasů…) a jejich sociální dovednosti. Děti se učí orientovat v prostředí, starat se o svoje osobní věci apod.

Co děti potřebují

Batůžek na záda, osušku, plavky, igelitovou tašku na mokré věci, gumovou koupací čepici, hřeben. S sebou dejte dětem pití v lahvičce. Svačinu zajišťuje mateřská škola.

Kdy se koná

Čtvrtek od 8,40 do 9,20 hodin (výuka v bazénu)
Odchod z mateřské školy v 7,30 hodin

Pro koho je určeno

Pro nejstarší děti od pěti let, dvě skupiny s počtem po 14 dětech

3 040,— /pololetí

Platba

Variabilní symbol: 77+ variabilní symbol dítěte

Lektorka

společnosti ASC

Doprovod dětí, organizace v mateřské škole

Mgr. Monika Nováková

Plavecká škola Aqua Sport Club pořídila při výuce plavání fotografie. Najdete je na:  http://aquasportclub.rajce.idnes.cz/MS_SULANSKEHO/

Přístupová hesla najdete na nástěnkách v mateřské škole.