Zajímavosti

Kam se ztratil sněhulák Mrkvička

První zpráva - děti dorazily na místo v pořádku. Až se naobědvají a ubytují, čeká je seznámení s programem pobytu. Další informace najdete ve večerních hodinách zde.

Pondělí 2.1.2017

Ahoj všem do Prahy. Cesta byla dobrá. V Jánských Lázních nás čekal sníh. Po dobrém obědě jsme se vydali na lyže, jezdilo to dobře. Seznámili jsme se s naší táborovou hrou "Kam se ztratil sněhulák Mrkvička". Zazpívali jsme si. Po večeři nás navštívil sněhulák Košťátko s úkolem - najdi košťátkem sněhové koule. Nakreslili jsme mu sněhovou vločku. Teď už máme za sebou pohádku a ležíme v postýlce. Všechny zdravíme.

 

Úterý 3.1.2017

Dnes tu celý den sněžilo, krásné lyžování. Přišel k nám sněhulák Koulička, dělali jsme koule a hledali je. Dalším úkolem bylo pomoci rozbitému sněhulákovi. Přes den lyžujeme a moc nám to jde. Jídlo je výborné - špagety, maso s kaší, koblížek, mandarinka. Pak už jen pohádka na dobrou noc. Pusu všem do Prahy.

 

Středa 4.1.2017

Dnes tu byla veliká nadílka sněhu, napadlo ho půl metru. Všichni jsme úplně nadšeni. Sněhulák Ledík dnes přinesl nejen sníh, ale také velký úkol - chůze ve sněžné mlze, byla bílá tma a sněhu po pás. Jako odměna byla světýlka a rychlý cukr. Večer jsme pak ještě několik sněhuláků co nejrychleji oblékali. Zpívání a koupání a pak pohádka a postýlky. Co se týče stravy, tak se těšte, už nám praskají gumy v kalhotách. Dnes knedlík, špenát, maso, večer rýže a kuře, šáteček, banány, mandarinky. Pusu všem maminkám a tatínkům.

První poslané fotografie najdete na http://www.mssulanskeho.rajce.idnes.cz

 

Čtvrtek 5.1.2017

Ahoj do Prahy. Dnes nás navštívil sněhulák Uhlík a kromě sněhu přivedl i sluníčko. Dnes nejideálnější podmínky pro lyžování. Sníh je nádherný, nemůžeme se vynadívat a užíváme si ho každou minutku. Lyžování trénujeme co to jde. Po lyžování jsme dnes hledali uhlíky, abychom si mohli pořádně zatopit. Po večeři jsme ještě dobývali ledové kry. Jídlo opět "surové" - ráno párečky, pak ovocné knedlíky, rajská, ovocně sýrový rohlík (?). Ahoj a těšíme se na vás.

P.S. Asi nám budou muset po příjezdu lecos vysvětlit wink. Průběžně přidávám fotky tak, jak je posílají. D

 

Pátek 6.1.2017

Ještě jedna zpráva z hor. Dnes den plný zážitků. Dopoledne velký závod ve slalomu. Odpoledne jsme vyrazili na velký sněhový karneval na lyžích. Večer pak hurá za sněhulákem Mrkvičkou. Čekal na nás v lese ve své ledové jeskyni a přichystal pro nás kozelné rampouchy. Po tom všem nás čekalo vyhlášení závodů a táborové hry. Teď už se chystáme do postýlek. Těšíme se zítra k večeru na vás. Vaše děti a paní učitelky.

 

Sobota 7.1.2017

Zpráva o návratu - dnes budou ráno ještě lyžovat, odjezd je naplánován na 14,00 hodin, příjezd do Prahy kolem 17,30 hodin.

Dagmar Šimáčková - 29.12.2016

Zpět