Zajímavosti

Po stopách krále Bedřicha 18.05.2018
Děti se vydávají na školu v přírodě do Bedřichova. Jaká dobrodružství zde budou prožívat můžete sledovat každý den zde.
Záchranář horské služby 23.02.2018
Takový název letos nese pobyt na horách v Krkonoších. Jak se našim malým záchranářům bude dařit - to se zde můžete dočíst každý den.
Preventivní vyšetření zraku dětí přístrojem Plusoptix 19.10.2017
Nejkritičtější období ve vývoji zraku je první rok života dítěte. Aby byly co nejdříve odhaleny refrakční vady oka (ametropie), měl by být zrak dítěte změřen mezi 6. a 12. měsícem věku. Ametropie představuje nejčastější příčinu tupozrakosti a může být zjištěna pouze měřením oční refrakce. Nabízíme proto možnost vyšetřit vaše děti přístrojem Plusoptix přímo v naší škole. Vyšetření nabídla oční ordinace Vidente Vinohrady s.r.o, která má ordinaci také na Jižním Městě.
Výsledky dotazníkového šetření 2017 20.09.2017
Vážení rodiče, v rámci evalvace školy proběhlo šetření u rodičů, jejichž děti dochází do naší mateřské školy. Bylo rozdáno 100 dotazníků, vráceno 50 dotazníků (v některých případech je dotazník za sourozence). Dotazníky jsme s kolegyněmi zpracovaly a níže si můžete přečíst například odpovědi na vaše otázky a názory rodičů (kladné i záporné). V případě dotazů a dalších informací máte samozřejmě možnost osobního setkání s vedení, školy. Ředitelka Mgr. Renáta Klíčová
Zvířátka a loupežníci - škola v přírodě Dvůr Chotětice 02.06.2017
Víte, kde najdete určitě hodně zvířátek? No přece na farmě. Naši "loupežníci" se vydají na farmu v Chotěticích, aby tam zažili nějaká dobrodružství a zábavu. Zde si můžete každý den přečíst zprávy o tom, co je tam potkalo.
Jak přispět k odolnosti svých dětí - doporučení pro rodiče 02.06.2017
Toto doporučení je zpracováno na základě odborného článku Hygienické stanice hlavního města Prahy, který připravily MUDr. Blanka Kučerová - ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých a MUDr.Zdeňka Jágrová - ředitelka protiepidemiologického odboru. Dozvíte se v něm, jak správně postupovat v případě zdravotních potíží nebo onemocnění dítěte.
Cvičení holčiček ve Sqash pointu 09.04.2017
Také ve druhém pololetí chodí cvičit naše děvčata pod vedením paní učitelky Veroniky Růžičkové. Jsou velmi šikovná a stále se zlepšují
Kam se ztratil sněhulák Mrkvička 29.12.2016
Na horách poblíž chaty Dunkan u Jánských Lázní se ztratil sněhulák Mrkvička. Naše děti se vydají na výpravu a budou se snažit ho najít. Jak se jim to bude dařit a jaká dobrodružství při tom prožijí můžete sledovat od 2.1. zde.
Co dítě potřebuje do mateřské školy 24.06.2016
Seznam důležitých věcí, které dítě potřebuje do mateřské školy
Příšery a příšeří aneb strašidelná škola 11.05.2016
Škola v přírodě se strašidelným názvem? Nebojte se a sledujte denní zpravodajství z pobytu. Možná to bude i legrace. A určitě spousta zážitků.