Boj o husovy boudy 02.06.2012
Ve 12,45 hodin hlásí naši výletníci, že dorazili na místo. Cesta proběhla dobře, všichni jsou v pořádku. Večerní zpráva – mají se krásně, svítilo jim tam sluníčko a truchu foukalo. K obědu byly špagety. Ubytování mají pěkné. Odpoledne šli na první vycházku, pozorovali pulce, ovečky a kozy. K večeři měli výbornou koprovou omáčku. Večer malovali rytířské erby a pak už hurá do postýlek. Dobrou noc.
Krakonoš a lyžníci 24.02.2012
Cesta proběhla v pořádku, děti se hned ubytovaly, už jsou i po večeři – měly segedínský guláš s knedlíkem. Potom se seznámily s celotýdenní hrou a navštívil je Krakonoš. Všichni vás moc pozdravují.
Trpasličí stezkou aneb cesta za pokladem k Černé hoře 30.04.2011
Dnes opravdu mimořádné zprávy. Každá expedice z Nepálu by nám mohla závidět. Ráno přišel trpaslík Nosál a s ním i chumelenice. Další úkol se týkal čichu. Proběhla výroba triček a poznávací hra Hledáme zvířátka.To vše uvnitř chaty. Po dobrém obědě (buchtičky se šodó) a odpočinku přišel čas na malou výpravu. Sníh v květnu, to je pořádné dobrodružství. Maminky a spol. Kdy se vám podařilo stavět v květnu sněhuláka? Jupí, nám právě dnes! V cukrárně nás čekala dobrá sušenka.
Prázdninový provoz 16.02.2011
Mateřská škola zajišťuje letní prázdninový provoz od 1. 7. 2011 do 15. 7. 2011. Prázdninový provoz je určen výhradně pro děti zaměstnaných rodičů. Svoje dítě přihlašte, prosím, nejpozději do konce dubna 2011 na své třídě. Platba se při prázdninovém provozu vybírá předem v hotovosti u hospodářky školy. V případě potřeby docházky dítěte i v týdnu od 18. do 22. 7. 2011 je možné zajistit docházku dítěte do mateřské školy Jažlovická. Žádosti na tento týden hlaste u paní ředitelky.
Expedice černá hora aneb zprávičky od lyžařů 27.01.2011
Celá výprava dorazila v pořádku v 16,15 hodin do základního tábora chata Duncan. Statní šerpové právě vynášejí veškerá zavazadla. Přivítalo je krásné počasí a úžasně připravená chata. Bylo přislíbeno zaslání dalších aktuálních zpráv hned poté, co se vedoucím výpravy podaří uložit všechny účastníky do postelí. Večerní zpráva: Naše expedice s názvem „Černá Hora“ splnila svůj první úkol. Nejprve se rozdělila do družstev, dále nakreslila svoji vlajku a naučila se veselou píseň. Po pohádce hurá do postýlek a hezké sny.
Změna režimu odpoledních činností předškoláků 31.08.2010
Od září letošního školního roku jsme přistoupili ke změně v režimu odpoledních činností předškolních dětí. Tato změna se bude týkat opravdu pouze dětí, které do 31. 8. 2011 dovrší šesti let věku a dětí, které mají v tomto školním roce již přiznán odklad školní docházky. Rozhodli jsme se, že tyto děti vždy po obědě převedeme do jedné odpolední třídy (2. třída – Koťata), kde budou mít svůj program.
Školní olympiáda 17.06.2010
V týdnu od 7. do 11. 6. 2010 probíhala v mateřské škole letní sportovní olympiáda. V pondělí jsme s dětmi hovořili o principech olympijských her a vyprávěli jsme si, co nás celý týden čeká. V úterý proběhlo na zahradě mateřské školy slavnostní zahájení s nástupem všech sportovců, s olympijskými vlajkami a slavnostním olympijským slibem při zapálení olympijského ohně. Ve středu a ve čtvrtek se sportovci přemístili na fotbalové hřiště, které nám laskavě propůjčilo FC Háje a také s námi spolupracovalo při organizaci průběhu jednotlivých disciplín.
Výstava výtvarných prací 17.06.2010
Ve dnech 18. 6. až 25. 6. 2010 si můžete ve společenské hale školy prohlédnout nainstalovanou výstavu prací dětí z kroužků Keramiky, Výtvarného atelieru, Šikovných ručuček a Indiánů. Najdete zde výrobky z keramiky a to i od školáků. savovaná trička, zajímavé prostírky, výrobky z papíru a přírodnin, galerii obrázků, indiánské korále, chřestidla a lapače snů. Součástí výstavy jsou i ocenění ze soutěží, kterých se zůčastnily děti Výtvarného atelieru. Doufáme, že se vám bude výstava líbit a děkujeme za návštěvu.
Mateřinacup 14.05.2010
Dne 11. 5. 2010 se naše děti zúčastnily již 8. ročíku tradičního fotbalového turnaje jihoměstských mateřských škol Mateřinacup. Na fotbalovém hřišti FC Háje se s námi utkaly školky Jažlovická a Vejvanovského. Všichni chlapci soutěžili s nadšením a za hojného povzbuzování svých kamarádů vybojovali 3. a 4. místo.
Informace ze školy v přírodě 03.05.2010
Cesta proběhla pohodově, na místo dorazili ve 12,15 hodin. Vyložili zavazadla a chystali se na oběd. K obědu bylo kuře na paprice s knedlíkem. Po obědě se ubytovali, rozdělili se do družstev a šli na první vycházku na vyhlídku Mochomůrka. K večeři byly zapečené těstoviny. Po večeři je navštívil první skřítek Dlouhán.Vznikla také skřítčí hymna, děti ještě plnily hledání světlušky a večerka byla ve 21,00. Dříve to dnes nešlo.
1 2 3 4 5