Ztracená zima 07.03.2014
Jak se daří našim lyžníkům na horách? Co tam dělají, jak jim jde lyžování, jaké hry si večer zahrají? Co mají dobrého k jídlu a jestli půjdou někam na výlet - to všechno si můžete přečíst právě zde.
Dny otevřených dveří na Květňáku 01.11.2013
Chcete se dozvědět všechno o základní škole Květnového vítězství? Chcete se zeptat na všechno, co vás zajímá? Chtějí si vaše děti vyzkoušet, jaké to je být školákem?
Mandala dětem 08.10.2013
Charitativně vzdělávací projekt "Mandala dětem" je určen dětem mateřských a základních škol, kolektivům i jednotlivcům. Letošní ročník je již třetím v pořadí. Jeho heslem je "Hrajeme si a pomáháme". Podtitulem je tak trochu jiná výtvarná soutěž.
Atletika do škol 11.09.2013
Naše mateřská škola se zapojila do celorepublikového projektu "Atletika do škol", do kterého se v uplynulých dvou letech zapojily některé mateřské a všechny základní školy Jižního města. Tento projekt se uskutečňuje za finanční podpory MČ Praha 11. Vyvrcholením celoroční aktivity jsou jarní atletické olympiády.
Celé Česko čte dětem 10.09.2013
Naše mateřská škola se přihlásila do celostátního projektu "Celé Česko čte dětem". Podmínkou zapojení do projektu je číst dětem alespoň 20 minut denně. Tento požadavek naše mateřská škola plnila již dávno před připojením se k projektu. Čteme dětem v době odpočinku, ale také v rámci literární výchovy a v dalších projektech estetických výchov.
Škola čar a kouzel 25.04.2013
Naše čarodějnická výprava dorazila v pořádku na místo. K obědu byly špagety. Po obědě jsme si lehce odpočinuli a odpoledne jsme již prozkoumávali blízké okolí. Děti byly rozděleny do jednotlivých družstev, našly si svojí kouzelnickou čepici, která jim určila barvu družstva. V lese jsme pak hledali kouzelnický sáček na amulety, které budeme sbírat během pobytu. Velkou přírodní zajímavost nám ukázala ropuší královna – svoje žabí království.
Eskymácká výprava 08.03.2013
Naši výletníci dorazili v pořádku na chatu. Sníh tam mají. Už se ubytovali a zabydleli. K večeři mají dnes segedínský guláš s knedlíkem. Nyní se chystají na eskymáckou výpravu. Děti se rozdělí do družstev. Každé družstvo si vybere název a společně si vytvoří vlajku. Všichni vás moc pozdravují.
Kritéria pro přijímání dětí do mateřské školy 15.02.2013
Přijímání dětí do mateřských škol městské části Praha 11 je v kompetenci ředitelek jednotlivých mateřských škol. Předškolní vzdělávání se poskytuje zpravidla od 3 let do začátku povinné školní docházky. Ředitelka mateřské školy stanovuje kritéria podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení § 165 odst. 2 písm. b) zákona č 561/2004 Sb, „školský zákon“, v platném znění.
Návštěva z Japonska 10.10.2012
Ve dne 5. a 8. října 2012 navštívila naši školu delegace studentů pedagogiky z Japonska. Návštěva byla součástí jejich studijní cesty po Evropě. Zajímali se o systém školství a zejména předškolního školství u nás, o způsoby naší práce s dětmi, o fungování předškolního zařízení. Při prohlídce školy viděli práci s dětmi – výtvarné a hudební činnosti. Mohli si také do některých s dětmi zapojit.
Mini cross cup 07.10.2012
Naše škola se zúčastnila soutěže mateřských škol Jižního Města v mini cross cupu, který pořádala ZŠ Kampanus za podpory MČ Praha 11. Děti byly rozděleny do několika věkových karegorií a byly velmi úspěšné. Vyhrály první místo, přinesly dva poháry (jeden putovní), které můžete vidět ve vstupní hale mateřské školy. K výhře je přiložen šek na 3000,– Gratulujeme všem našim závodníkům – reprezentantům.
1 2 3 4 5