Zajímavosti

Interaktivní seznámení s problematikou nedoslýchavých a neslyšících lidí 11.03.2016
V pátek 26.2.2016 navštívily naši mateřskou školu pracovnice Centra pro dětský sluch Tamtam s interaktivním vzdělávacím programem o světě nedoslýchavých a neslyšících lidí "Medvědi opět na scéně". Článek o tomto setkání vyšel v Info zpravodaji 03/2016, který vydává centrum Tamtam. Více o tomto setkání čtěte dále.
Krkonošské pohádky 02.02.2016
Také letos organizuje mateřská škola pro děti zimní pobyt na horách s lyžováním. Program, který je pro ně letos připraven , se jmenuje "Krkonošské pohádky". Chcete vědět, jak se tam mají a co každý den dělají? Čtěte dál.
Sněhuláci pro Afriku 02.02.2016
Obecně prospěšná společnost "Kola pro Afriku" ve spolupráci s Gymnáziem Ostrava - Hrabůvka zorganizovali na období prosinec - únor 2015/2016 4. ročník originální charitativní akce "Sněhuláci pro Afriku". Startovné každého sněhuláka je 50,-. Akce bude medializována ve sdělovacích prostředcích a tisku. Naše mateřská škola se letos také zapojila. Organizátorům jsou zaslány fotografie, které budou zařazeny do soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka. Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme, s tou druhou je ale v našich silách něco udělat. Více se dozvíte na www.snehulaciproafriku.cz Fotorgafie k tématu najdete ve fotogalerii
Vyhodnocení dotazníkového šetření u rodičů 02.09.2015
Vážení rodiče, v rámci evalvace školy proběhlo na konci školního roku dotazníkové šetření u rodičů, jejichž děti do naší mateřské školy docházejí. Bylo rozdáno 98 dotazníků, vráceno 58 dotazníků (v některých případech je dotazník za sourozence) Dotazníky jsem zpracovala a níže si můžete přečíst například odpovědi na vaše otázky a názory rodičů (kladné i záporné). V případě dotazů a dalších informací máte samozřejmě možnost osobního setkání s vedením školy. Všem rodičům, kteří se dotazníkového šetření zúčastnili velmi děkujeme za vyplnění, informace pro nás byly přínosné.
Týden čtení našim dětem 02.06.2015
V týdnu od 1. do 5. června jsme zvali do naší mateřské školy rodiče, babičky a známé, aby našim dětem představili svoji oblíbenou knihu a přečetli jim alespoň ukázku. Jak to dopadlo?
Noc s Andersenem 02.06.2015
V rámci projektu Celé Česko čte dětem si děti ze tříd Štěňátek a Koťátek užily přenocování ve školce s pěkným programem a se čtením. A jak to všechno bylo?
Návrat malé čarodějnice 30.04.2015
Tentokrát bude děti na škole v přírodě provázet malá čarodějnice a bude mít pro ně jistě spoustu nejrůznějších zapeklitých úkolů. Jak se jim bude dařit rozplétat čarodějné záhady, plnit všechny uložené úkoly a překonávat překážky, to se budete pravidelně dozvídat právě zde. Těšte se!
Kdo otevírá bránu k jaru 06.03.2015
K jaru vede tajná brána ukrytá v lesích nedaleko Jánských Lázní. Otevírá se šesti kouzelnými klíči, které má u sebe skřítek Klíček. Každý den musí děti splnit jeden úkol, aby jim skřítek odevzdal jeden klíč k bráně. Po nasbírání všech šesti klíčů se děti vydají do lesa vypátrat bránu, otevřou ji a vstoupí do voňavého, barevného jara. Nové zprávy o jejich putování tady najdete každý den.
Škodilus Bedřichus 17.06.2014
Naše děti se opět vydaly do přírody. Tentokrát se budou v Bedřichově věnovat poznávání zákonitostí v přírodě, ekologií, ale také hlavně pobytu venku a společným hrám. Celý pobyt má připraven opět bohatý program činností - projekt je nazván Škodilus Bedřichus. Chcete znát každodenní aktuality? Čtěte dále!
Ztracená zima 07.03.2014
Jak se daří našim lyžníkům na horách? Co tam dělají, jak jim jde lyžování, jaké hry si večer zahrají? Co mají dobrého k jídlu a jestli půjdou někam na výlet - to všechno si můžete přečíst právě zde.
1 2 3 4 5