Zajímavosti

Noc s Andersenem 2016 05.04.2016
Také letos jsme se zapojili do celorepublikového projektu "Noc s Andersenem", který se tentokrát věnoval pohádce "Malá mořská víla". Uplynulo totiž 180 let od jejího napsání.Ve školce přespalo 25 dětí se třemi učitelkami. A jak si společný večer prožili? Čtěte dál.
Interaktivní seznámení s problematikou nedoslýchavých a neslyšících lidí 11.03.2016
V pátek 26.2.2016 navštívily naši mateřskou školu pracovnice Centra pro dětský sluch Tamtam s interaktivním vzdělávacím programem o světě nedoslýchavých a neslyšících lidí "Medvědi opět na scéně". Článek o tomto setkání vyšel v Info zpravodaji 03/2016, který vydává centrum Tamtam. Více o tomto setkání čtěte dále.
Krkonošské pohádky 02.02.2016
Také letos organizuje mateřská škola pro děti zimní pobyt na horách s lyžováním. Program, který je pro ně letos připraven , se jmenuje "Krkonošské pohádky". Chcete vědět, jak se tam mají a co každý den dělají? Čtěte dál.
Sněhuláci pro Afriku 02.02.2016
Obecně prospěšná společnost "Kola pro Afriku" ve spolupráci s Gymnáziem Ostrava - Hrabůvka zorganizovali na období prosinec - únor 2015/2016 4. ročník originální charitativní akce "Sněhuláci pro Afriku". Startovné každého sněhuláka je 50,-. Akce bude medializována ve sdělovacích prostředcích a tisku. Naše mateřská škola se letos také zapojila. Organizátorům jsou zaslány fotografie, které budou zařazeny do soutěže o nejoriginálnějšího sněhuláka. Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme, s tou druhou je ale v našich silách něco udělat. Více se dozvíte na www.snehulaciproafriku.cz Fotorgafie k tématu najdete ve fotogalerii
Vyhodnocení dotazníkového šetření u rodičů 02.09.2015
Vážení rodiče, v rámci evalvace školy proběhlo na konci školního roku dotazníkové šetření u rodičů, jejichž děti do naší mateřské školy docházejí. Bylo rozdáno 98 dotazníků, vráceno 58 dotazníků (v některých případech je dotazník za sourozence) Dotazníky jsem zpracovala a níže si můžete přečíst například odpovědi na vaše otázky a názory rodičů (kladné i záporné). V případě dotazů a dalších informací máte samozřejmě možnost osobního setkání s vedením školy. Všem rodičům, kteří se dotazníkového šetření zúčastnili velmi děkujeme za vyplnění, informace pro nás byly přínosné.
Týden čtení našim dětem 02.06.2015
V týdnu od 1. do 5. června jsme zvali do naší mateřské školy rodiče, babičky a známé, aby našim dětem představili svoji oblíbenou knihu a přečetli jim alespoň ukázku. Jak to dopadlo?
Noc s Andersenem 02.06.2015
V rámci projektu Celé Česko čte dětem si děti ze tříd Štěňátek a Koťátek užily přenocování ve školce s pěkným programem a se čtením. A jak to všechno bylo?
Návrat malé čarodějnice 30.04.2015
Tentokrát bude děti na škole v přírodě provázet malá čarodějnice a bude mít pro ně jistě spoustu nejrůznějších zapeklitých úkolů. Jak se jim bude dařit rozplétat čarodějné záhady, plnit všechny uložené úkoly a překonávat překážky, to se budete pravidelně dozvídat právě zde. Těšte se!
Kdo otevírá bránu k jaru 06.03.2015
K jaru vede tajná brána ukrytá v lesích nedaleko Jánských Lázní. Otevírá se šesti kouzelnými klíči, které má u sebe skřítek Klíček. Každý den musí děti splnit jeden úkol, aby jim skřítek odevzdal jeden klíč k bráně. Po nasbírání všech šesti klíčů se děti vydají do lesa vypátrat bránu, otevřou ji a vstoupí do voňavého, barevného jara. Nové zprávy o jejich putování tady najdete každý den.
Škodilus Bedřichus 17.06.2014
Naše děti se opět vydaly do přírody. Tentokrát se budou v Bedřichově věnovat poznávání zákonitostí v přírodě, ekologií, ale také hlavně pobytu venku a společným hrám. Celý pobyt má připraven opět bohatý program činností - projekt je nazván Škodilus Bedřichus. Chcete znát každodenní aktuality? Čtěte dále!
1 2 3 4 5