Noc s Andersenem 2016

V pátek 1. dubna 2016 se sešlo v 18,00 hodin 25 dětí a paní učitelky Košťálová, Klíčová a Zborníková. Nejprve si všichni vzpomínali na minulý ročník. Děti si oživily v mysli, jak se pan spisovatel jmenoval a jaké pohádky napsal. Při poslechu písničky "Ty jsi můj strašnej zloděj času" museli všichni pozorně poslouchat a počítat, kolikrát se v ní objevilo jméno pana spisovatele. Děti od něj také "dostaly" dopis, ve kterém jim vyprávěl o svém životě v Dánsku, o lásce ke knihám, k přírodě a divadlu.

Letos se noc jmenovala "Noc s malou mořskou vílou" protože uběhlo 180 let od jejího napsání. Protože pohádka je dlouhá, rozdělily ji paní učitelky do několika bloků. Mez čtením si daly děti večeři, kterou jim s sebou maminky připravily, vybarvovaly a vytřihovaly malou mořskou vílu. Pak už byl čas chystat se do postýlek. V postýlce si ještě děti poslechly tři pohádkové příběhy z nové knihy Expedice z pohlednice. Na dobrou noc zahrála paní učitelka na kytaru několik písniček Zdeňka Svěráka. V noci děti navštívila malá mořská víla a za odměnu schovala každému pod polštářek čtyři mušličky z jejího pohádkového moře.

Ráno po sedmé hodině se děti probudily, nasnídaly a učesaly. Na památku dostaly pamětní list a průkaz, pohlednici s podobiznou H. Ch. Andersena, omalovánku a medaili s logem Malé mořské víly. Někteří litovali, že pohádková noc už skončila, ale to už pro děti chodily maminky a byl čas se rozloučit.

Dagmar Šimáčková - 05.04.2016