Logopedie

Mateřská škola nabízí logopedickou péči formou logopedické prevence. Pedagog pracuje s malými skupinami dětí.

Logopedická prevence však nenahrazuje péči klinického logopeda, který s dítětem individuálně vyvozuje hlásky.

Logopedický projekt je nazván „Mluvení hrou“ a v tomto školním roce je finančně podporován z grantu rozvojového programu Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání, který pro rok 2013 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Mluvení hrou — Skupinová intervence pro děti

Kolektivní intervence dětem hravou a zábavnou formou umožňuje překonávat jejich řečové obtíže, rozvíjet jejich schopnosti a celou jejich osobnost.

V rámci kolektivní činnosti aktivita rozvíjí

• zrakovou a sluchovou percepci, paměť a diferenciaci
  • prostorovou a časoprostorovou orientaci
  • rytmické cítění, rytmizaci pohybového i mluvního projevu
  • hygienu mluvidel
  • sociální dovednosti
  • slovní zásobu
  • mluvní apetit

Dovednosti jsou procvičovány formou nejrůznějších didaktických her a cvičení v menší skupině.

Cílem je náprava komunikativních dovedností

• tempo řeči
  • slovní pohotovost
  • plynulost řeči
  • celkový mluvní projev

Co děti potřebují

desky A4 s drukem opatřené jménem dítěte, nelinkovaný sešit A4, trojhranné pastelky, silnou trojhrannou obyčejnou tužku a tyčinkové lepidlo

tento kroužek je zdarma, je finančně podporován grantem MŠMT.

Lektorky

Mgr. Renáta Klíčová